Łódzki Fundusz Filmowy - edycja 2018

W związku z dużą liczbą projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Łódzkiego Funduszu Filmowego uprzejmie informujemy, iż na podstawie § 5 pkt. 21 Regulaminu funduszu "EC1 Łódź - Miasto Kultury" w Łodzi podjęło decyzję o wydłużeniu okresu oceny wniosków oraz przesunięciu terminu ogłoszenia wyników konkursu.


EC1 Łódź - Miasto Kultury zakończyło kolejny nabór wniosków do Łódzkiego Funduszu Filmowego. Jest to już trzecia edycja konkursu realizowana na zasadach koproducenckich, a jedenasta od początku istnienia funduszu. W 2018 roku fundusz dysponuje budżetem w wysokości niemal 1,5 mln złotych.

Dotychczasowa działalność Funduszu to blisko siedemdziesiąt wspartych finansowo produkcji filmowych, w tym m. in. nagrodzona Oskarem „Ida” w reż. Pawła Pawlikowskiego, nominowane do Oskara „W ciemności” w reż. Agnieszki Holland, „Powidoki” w reż. Andrzeja Wajdy, „Pomiędzy słowami” w reż. Urszuli Antoniak.

Jak co roku, zgłaszane mogą być wnioski dotyczące produkcji filmów fabularnych pełnometrażowych, dokumentalnych i animowanych, które powiązane są z Łodzią lub regionem łódzkim poprzez miejsce realizacji zdjęć lub miejsce postprodukcji. Nabór wniosków zakończyl się 9 lutego 2018 r. Obecnie trwa weryfikacja formalna.

W celu zapoznania się z warunkami naboru do Łódzkiego Funduszu Filmowego zapraszamy do pobrania kompletu dokumentów w formie pliku ZIP.

 

Zestawienie dofinansowanych produkcji w latach 2007 - 2017