Zespół Łódź Film Commission

Łódź Film Commission jest tworzona przez zespół profesjonalistów posiadających wieloletnie doświadczene we współpracy z ekipami filmowymi.

Numer kontaktowy:
+48 42 600 61 33

Email:
lfc@ec1lodz.pl


Monika Głowacka
Kierownik zespołu
+48 605 054 235

Związana z Łódź Film Commission od momentu jej powołania w 2009 r. Odpowiedzialna za jej utworzenie w strukturach Urzędu Miasta Łodzi Od 2009 roku reprezentuje Łódzką Komisję Filmową w strukturach AFCI (Międzynarodowe Stowarzyszenie Komisarzy Filmowych), a od 2014 r. - wiceprzewodnicząca sekcji funduszy regionalnych w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych Posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji dużych wydarzeń kulturalnych w Łodzi i zagranicą. Skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne na działalność komisji filmowej.

 


Wenancjusz Szuster
Specjalista
+48 798 320 207

W Łódź Film Commission od 2010 roku. Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Łódzkiej. Podyplomowo studiował na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Szkole Filmowej w Łodzi. Pracował jako kierownik produkcji przy wielu programach telewizyjnych (m.in. „Kuba Wojewódzki”), producent programów dla kanału VIVA TV. Z ramienia Łódź Film Commission obsługiwał m.in.: „Idę” i "Zimną Wojnę" Pawła Pawlikowskiego, „Miasto 44” Jana Komasy, "Powidoki" Andrzeja Wajdy, „W ciemności” Agnieszki Holland i wiele innych.

 


Rafał Kupiński
Specjalista
+48 42 600 61 33

W Łódź Film Commission, z którym jest związany z przerwami od 2014 r., odpowiedzialny m. in. za realizację projektu Łódzkie Przyjazne Filmowcom i obsługę Łódzkiego Funduszu Filmowego. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku socjologia, pasjonat Łodzi od blisko 10 lat zaangażowany w życie kulturalne miasta. W tym czasie współpracował m. in. z Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź Art Center i Fabryką Sztuki pracując przy organizacji międzynarodowych projektów kulturalnych, takich jak Fotofestiwal, Łódź Design Festival czy LDZ Alternatywa.

 


Marta Krymarys
Referent
+48 42 600 61 33

Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej. Współpracowała m.in. przy Festiwalu Szkół Teatralnych oraz Konferencji „Animacja Polska po 2000 roku”. Współtwórczyni kilkunastu filmów krótkometrażowych, wielokrotnie prezentowanych na polskich i zagranicznych festiwalach. W zespole Łódź Film Commission od 2019 roku, odpowiedzialna za obsługę Łódzkiego Funduszu Filmowego.