Zespół Łódź Film Commission

Łódź Film Commission jest tworzona przez zespół profesjonalistów posiadających wieloletnie doświadczenie we współpracy z ekipami filmowymi.

Numer kontaktowy:
+48 42 600 61 33

Email:
lfc@ec1lodz.pl


Monika Głowacka
Kierownik zespołu
+48 605 054 235

Związana z Łódź Film Commission od momentu jej powołania w 2009 r. Odpowiedzialna za jej utworzenie w strukturach Urzędu Miasta Łodzi Od 2009 roku reprezentuje Łódzką Komisję Filmową w strukturach AFCI (Międzynarodowe Stowarzyszenie Komisarzy Filmowych), a od 2014 r. - wiceprzewodnicząca sekcji funduszy regionalnych w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji dużych wydarzeń kulturalnych w Łodzi i zagranicą. Skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne na działalność komisji filmowej.

 


Wenancjusz Szuster
Specjalista
+48 798 320 207

W Łódź Film Commission od 2010 roku. Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Łódzkiej. Podyplomowo studiował na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Szkole Filmowej w Łodzi. Pracował jako kierownik produkcji przy wielu programach telewizyjnych (m.in. „Kuba Wojewódzki”), producent programów dla kanału VIVA TV. Z ramienia Łódź Film Commission obsługiwał m.in.: „Idę” i "Zimną Wojnę" Pawła Pawlikowskiego, „Miasto 44” Jana Komasy, "Powidoki" Andrzeja Wajdy, „W ciemności” Agnieszki Holland i wiele innych.

 


Paulina Szewczyk
Specjalistka
+48 42 600 61 33

Dołączyła do Łódź Film Commission w 2023 roku, aby opracować i przygotować kolejną ścieżkę spacerową w ramach projektu Szlak Łodzi Miasta Filmu UNESCO. Zajmuje się tez zagadnieniami promocji i współpracy z oragnizacjami turystycznymi. Z zawodu jest animatorem, więc wszelkie projektu związaną z animacjami trafiają w jej ręce.  

 


Patryk Drzewiecki
Referent
+48 42 600 61 33

W zespole Łódź Film Commission od 2024 roku. Zajmuje się obsługą Łódzkiego Funduszu Filmowego i dba o pomyślny przebieg realizacji filmów koprodukowanych przez EC1 Łódź - Miasto Kultury. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Wykonawca licznych projektów naukowych dotyczących organizacji festiwali filmowych oraz edukacji audiowizualnej. Współpracuje z polskimi i międzynarodowymi festiwalami filmowymi jako producent wydarzeń.