O Łódź Film Commission

Łódzka Komisja Filmowa powstała w 2009 roku jako pierwsza tego typu jednostka w Polsce, będąc kolejnym, po powstałym dwa lata wcześniej Łódzkim Funduszu Filmowym, krokiem w realizacji polityki filmowej Miasta Łodzi. Łódź Film Commission zapewnia kompleksową i profesjonalną pomoc producentom filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, a także programów telewizyjnych, spotów reklamowych, wideoklipów, filmów korporacyjnych, gier komputerowych i wszelkich innych form produkcji audiowizualnej. Każdy projekt otrzymuje pełne wsparcie w postaci pomocy w znalezieniu najlepszych obiektów do zdjęć, uzyskaniu wszelkich pozwoleń, zgód właścicieli nieruchomości, wydzieleniu części parków, skwerów, przestrzeni miejskiej dla potrzeb ekipy filmowej, itd. Komisja służy wsparciem w kontaktach z kluczowymi dla przygotowania i realizacji filmu podmiotami np. służbami miejskimi, w tym policją, strażą miejską czy lokalnymi mediami. Łódź Film Commission jest również operatorem Łódzkiego Funduszu Filmowego, z którego producent może otrzymać dofinansowanie na film fabularny, dokumentalny lub animowany.

 

Wsparcie Łódzkiej Komisji FIlmowej, od pierwszego kontaktu do momentu podjęcia decyzji o realizacji zdjęć w Łodzi jest bezpłatne. Po dokonaniu i zatwierdzeniu obiektów zdjęciowych producent może korzystać z dalszego wsparcia komisji, wiążącego się z koniecznością wniesienia zryczałtowanej opłaty. Zakres świadczonych usług, wysokość opłaty oraz warunki współpracy opisuje - przyjęty zarządzeniem Dyrektora EC1 - "Regulamin w zakresie świadczenia usług w zakresie produkcji filmowej.

Kliknij, aby pobrać dokumenty: regulamin i formularz zgłoszniowy

 

Usługi ŁFC obejmują m.in.:

          - pomoc w wyszukiwaniu lokalizacji filmowych,

          - dostarczanie informacji o specjalistach zajmujących się produkcją filmową, telewizyjną i multimedialną w mieście i regionie, a także firmach i instytucjach wspierających tę branżę np. radcy prawni, biura

            tłumaczeń, agencje reklamowe, media itp.,

          - dostarczanie informacji nt. dostępnych zasobów miasta – hale zdjęciowe, etc.,

          - pomoc w uzyskiwaniu wszelkiego typu zezwoleń,

          - pomoc w rozmowach z właścicielami obiektów,

          - promowanie Łodzi i regionu jako miejsca przyjaznego najbardziej zaawansowanym produkcjom filmowym, telewizyjnym i multimedialnym oraz innym inicjatywom audiowizualnym.

 

 

Do zadań Łódź Film Commission należy także budowa narzędzi wsparcia produkcji filmowych takich jak bazy danych obiektów zdjęciowych oraz firm i filmów, obniżki cen za zajęcie pasa ruchu drogowego, broszury informnacyjne oraz udzielanie informacji o wszelkich zasobach potrzebnych producentowi do sprawnej i bezproblemowej realizacji projektu.

Pliki do pobrania:

- Scout w Łodzi - przeczytaj zanim zaczniesz realizację zdjęć w łódzkich plenerach i wnętrzach

- Oznaczenie samochodu produkcji.

- Zawiadomienie o planowanych zdjęciach (okolica/kamienica).

- EC1 / Łódź Film Commission (logotypy).

- Łódź Kreuje (logotypy PL/ENG).

- Przewodnik filmowy / Filmmakers guide

- Realizacja zdjęć w Łodzi do 2023 roku

 

Łódź Film Commission jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Komisarzy Filmowych (AFCI), Cine-RegioPolskiej Komisji Filmowej, sekcji regionalnych funduszy filmowych w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych oraz Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji.